Vanasadam

Vanasadam on Eesti suurim reisisadam, kus silduvad reisiparvlaevad ja kruiisilaevad. Vanasadamast väljuvad Tallinki, Eckerö Line’i ja Viking Line’i laevad Helsingisse, Tallinki Tallinn-Stockholmi liini teenindavad reisilaevad ning Moby SPL laevad Peterburi. Vanasadama keskmes asub 110 kohaga jahisadam.

Muuga sadam on Eesti suurim ja sügavaim kaubasadam, mis oma kaasaegsete terminalidega on üks moodsamaid sadamaid Euroopas. Tänu oma soodsale asukohale ning heale raudtee- ja maanteeühendusele sisemaaga etendab ta olulist osa Eesti transiitkaubanduses.

Paldiski Lõunasadam on suure potentsiaaliga regionaalne sadam, mille põhitegevus on suunatud Eesti eksport- ja importkaupade ning transiitkaupade käitlemisele. Paldiski Lõunasadamas käideldakse peamiselt ro-ro kaupu, vanametalli, puitu, turvast ja naftatooteid.

Saaremaa sadam on peamiselt kruiisilaevadele mõeldud sadam, pakkudes turistidele Eesti suurima saare külastamise võimalust. Saaremaa sadam on sobilik ka kaupade eksportimiseks ja importimiseks.